Općina Lukavac je nastavila organizaciju tradicionalnog susreta i juče je u kabinetu Općinskog načelnika upriličen prijem povodom velikog katoličkog blagdana Božića, čime se nastoje uputiti izrazi poštovanja i čestitke katolicima općine Lukavac.
Općinski načelnik je iskoristio ovu priliku da prisutnim gostima čestita Božić, kao i nastupajuće novogodišnje praznike, uz želju da ih provedu u zdravlju, miru i sreći.
“Drago mi je da imamo veoma dobru saradnju sa crkvom i velečasnim, kao i sa građanima katolicima općine Lukavac, sa kojima živimo uz međusobno uvažavanje i poštovanje. Treba poštovati sve religije, iza svih religija stoje iste vrijednosti“, kazao je ovom prilikom Općinski načelnik dr.sc. Edin Delić.
Župnik velečasni Andrija Župarić čestitao je Božić svim katolicima i rekao da je Božić blagdan susreta, blagdan kada se približavamo jedni drugima. Ovom prilikom se zahvalio Općinskom načelniku na pozivu i istakao da su sa Općinom Lukavac i u ovoj godini imali korektan odnos i da su mnogo projekata uradili zajedno.
Kako je istakao Općinski načelnik dr.sc. Edin Delić, tradicija okupljanja povodom vjerskih praznika će biti nastavljena i u budućnosti.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”307” display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0” thumbnail_width=”240” thumbnail_height=”160” thumbnail_crop=”1” images_per_page=”20” number_of_columns=”0” ajax_pagination=”0” show_all_in_lightbox=”0” use_imagebrowser_effect=”0” show_slideshow_link=”0” slideshow_link_text=”[Pokaži Slajdshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500”]