U petak je u kabinetu Općinskog načelnika dr.sc. Edina Delića upriličen prijem povodom Kurban-bajrama na kojem su prisustvovali saradnici Općinskog načelnika i predstavnici Medžlisa Islamske zajednice Puračić u Lukavcu, glavni imam Zijad ef. Vehabović i predsjednik Izvršnog odbora Šemsudin Smajlović.
„Povodom velikog praznika zamolili smo i pozvali predstavnike Islamske zajednice, da na neki način dolaskom u ovu zgradu, svojom posjetom građanima općine Lukavac i tako obilježimo ovaj veliki praznik i da na taj način pošaljemo poruku da se ljudi u ovoj zgradi raduju svim vjerskim praznicima i da poštuju vjernike i vjerska prava. Opredijeljeni smo da sarađujemo sa vjerskim zajednicama. Tim povodom napravili smo jednu malu svečanost. Razmijenili smo neke vizije, saznanja, slične ili različite poglede ali nesporno je opredjeljenje i lokalne zajednice, odnosno vlasti lokalne zajednice i Islamske zajednice da moramo tražiti načine kako da stvari unaprjeđujemo, kako da poboljšamo saradnju u izgradnji Islamskog centra u Lukavcu, kako da pomognemo u radu džemata, vjerskih službi u svim Mjesnim zajednicama zato što je vjerski život potreba građana“, kazao je Općinski načelnik dr.sc. Edin Delić.
Dodao je da je Lukavac, pored problema sa kojima se susreće, mjesto gdje je očuvana međunacionalna harmonija na jedan pristojan način.
Kako je istakao Općinski načelnik, samo kroz otvoreni dijalog može se doći do određenih rezultata i poboljšanja saradnje.
Glavni imam Zijad ef. Vehabović se ovom prilikom zahvalio Općini Lukavac i Općinskom načelniku koji je pozvao predsjednika IO Medžlisa IZ Puračić i glavnog imama u bajramskim danima na ovaj prijem.
