Na mjestu gdje je 12. aprila ukopan zlatni ljiljan Munib Murgić, na mezarju Kahve u Poljicu, danas će se obilježit 23. godišnjica njegove pogibije, kojom prilikom je postavljen jedinstveni nišan za dobitnika najvišeg ratnog priznanja. Početak je to realizacije Projekta izgradnje spomenika – nišana za sve poginule zlatne ljiljane općine Lukavac, kojeg realizira Udruženje „Zlatni ljiljan“Lukavac, a finansijski podržala Općina Lukavac na čelu sa načelnikom Edinom Delićem. Zahtjevi su, prema riječima Ismeta Arapčića, komandanta 117. brdske brigade, bili upućivani i ranije, jer i Udruženje „Zlatni ljiljan“, u svom Programu rada ima uređenje mjesta pogibije i mezarja za posthumno odlikovane borce.
„Mi se trudimo već više od godinu dana, podnijeli smo zahtjev, načelnik Delić je odobrio naš projekat da se izvrši zamjena šehidskih nišana za zlatne ljilljane. Mala je razlika u odnosu na šehidski, ali je prepoznatljiv što piše Zlatni ljiljan i što je malo drugačijeg oblika. Uvijek u svakoj borbi, mora se neko istaknuti. Zlatni ljiljani su se najviše istakli, bili su u prvim borbenim redovima, Munib je jedan od njih, obišao je sva ratišta, uvijek se isticao, uvijek je bio na čelu, ali je poginuo pred svojom kućom. Radi se o jednom izuzetnom heroju. Za ovaj projekat, ja bih se zahvalio prije svega načelniku Općine Lukavac koji je ovo prepoznao. Bio sam spreman, da ako opština ne prihvati, da svako od nas, uradi po jedan spomenik. Međutim, načelnik je odobrio sredstva i uradiće se svi spomenici“, kazao je Arapčić.
„Smatrao sam da je to dug, koji građani ove općine, moraju odužiti dobitnicima najvećih ratnih priznanja „Zlatni ljiljan“ Lukavac i to ne na bilo kakav način, ljudima koji su poginuli braneći principe i vrijednosti Bosne i Hercegovine. To je najmanje što možemo učiniti, da iz naših sredstava finansiramo da se njihovi mezarovi urade na adekvatan način. Radi se o procesu koji će trajati nekoliko mjeseci. Ja se nadam, uistinu vjerujem, da će to biti značajno priznanje za porodice i za one koji se sjećaju ovih ljudi, za njihove saborce, a i sebe smatram jednim od njih i da je to na neki način vraćanje istinskim vrijednostima.Zahvaljujem se komandantu Arapčiću da je izašao sa ovakvom idejom i nadam se da će građani ovo podržati i da će smatrati dobrim činom. Radi se o iznosu sredstava koji je između 7.000 – 8.000 KM, znači ne radi se o basnoslovnom novcu za sve nišane“, kazao je Delić.
Uz Muniba Murgića, najvećim ratnim priznanjem „Zlatni ljiljan“, posthumno su odlikovani:
Hamzić Huso
Sinanović Hasan
Osmić Bego
Milinkić Senahid
Žbanić Nedžad
Mujić Mustafa
Mešković Nedžad
Hidanović Mersudin
Okanović Zikret
Zlatni ljiljani koji su živi su, pored komandanta Arapčića:
Hamustafić Šefik
Begić Nermin
Alibašić Senaid,
Alić Senaid
Hidanović Meho
Kovačević Anes
Hodžić Mehmedalija
Halilović Miralem.