OŠ “Lukavac Mjesto“, organizirala je 31. marta 2017.g. (petak), prvi Proljetni sajma humanitarnog karaktera, koji je održan u dvorištu škole. Bila je to prilika da učenici prikupe sredstva koja će se u cjelosti usmjeriti na liječenje njihovog oboljelog druga, Elnura Numanovića. U dvorištu škole, učenici su izložili razne rukotvorine, izrađene na kreativnim radionicama podržanim od organizacije „World Vision“, koja kroz razne aktivnosti, u ovoj školi djeluje već šestu godinu, a kako je kazala koordinatorica za područje općine Lukavac, Nina Zupan, obzirom da je u njihovom fokusu djelovanja dobrobit djece, rado se odazivaju ovakvim projektima.
Sajam je posjetio i općinski načelnik Edin Delić, koji je tom prilikom iskazao, kako je rekao, očaranost onim što je vidio. Čestitavši organizatorima, kazao je: „Ovo je dobar trenutak i za nas da se zapitamo koliko su naši problemi koje imamo zaista vrijedni u odnosu na ovakve situacije koje postoje u porodicama. Djeca su danas poslala pravu poruku, pokazala jednu empatiju koja je rijetkost u našem današnjem društvu. I škola i nastavno osoblje i djeca, pokazala su jednu razinu humanosti i nadam se da ćemo biti i dalje u poziciji da promoviramo ovakve vrijednosti. Ovo je veliki doprinos humanizaciji naših odnosa“.
Elnur Numanović, učenik je 5. razreda OŠ “Lukavac Mjesto“, koji boluje od rijetkog i neizlječivog genetskog oboljenja kože, čiji je naziv epidermoliza (Epidermolysis bullosa – EB) , kod koje oštećenja nastaju čak i pri slabom dodiru i pritisku. Elnuru je svakodnevno potrebna posebna njega, previjanje, redovna i zdrava ishrana, vježbanje što iziskuje velika finansijska sredstva. Znajući to, njegovi školski drugari su organizovali Sajam kako bi mu bar djelimično pomogli da ih prikupi. Ovo nije njihova prva humana gesta upućena Elnuru, takvih je bilo i ranije, čime pokazuju visok stepen humanosti i empatije prema djeci kojoj je svaka pomoć dobrodošla. Zasluga je to i nastavnika u školi, koji imaju za cilj pomaganje nekome u lokalnoj zajednici i koji ugrađuju u djecu emocionalnu osjetljivost, jer čineći dobro i sami postaju bolji.